FUDBAL Kup Africkih Nacija (Tunis) 04/02/04 21:40 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Posle remija u poslednjem kolu grupe D sa Marokom (1:1), Juzna Afrika je eliminisana sa Kupa Africkih Nacija. "Bafana" je povela u 30. minutu golom Patrika Maja posle greske Kalida Fuhamija, golmana Maroka. "Lavovi sa Atlasa" dosli su do izjednacenja u 39. minutu. Nil Vinstenli, defanzivac Juzne Afrike, potpuno bespotrebno skrivio je penal, koji je smireno realizovao Jusef Safri. Dve izgledne prilike za reprezentaciju sa severa propustili su Dzavad Zairi i Jusuf Hadji. Kapiten Maroka, Nuredin Najbet, odigrao je stotu utakmicu za svoju selekciju. Nigerija je u prvom poluvremenu dominirala protiv Benina, svoju nadmocnost krunisala je samo jednim golom u tom delu igre. Garba Laval bio je strelac u 35. minutu igre. U prvih 45 minuta posebno se istakao Maksim Ague, golman Benina, koji je spasao svoju reprezentaciju katastrofe. Ipak, posle velike greske odbrane "veverica", Nigerija je stigla do prednosti od 2:0. Dzon Utaka postigao je gol u 76. minutu, a gresku je napravio Aniset Adjamosi, koji se "igrao" u svom sesnaestercu. Benin je u 89. minutu postigao prvi gol na finalnim turnirima, preko Muse Latundjija, koji je bio strelac vrlo lepog gola. "Super orlovi" su otisli u cetvrt-finale sa druge pozicije u grupi, pa ce tamo igrati protiv Kameruna, branioca titule. Maroko ce igrati protiv Alzira u cetvrt-finalu. TENIS 04/02/04 20:40 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Nenad Zimonjic ostvario je pobedu na startu celindzera u Beogradu (dvorana, 25,000 $). Selektor-igrac nase Dejvis Kup reprezentacije eliminisao je u 1. kolu Zila Elzenera, 1. nosioca iz Belgije. Elzener je 134. teniser sveta, a nasem teniseru predao se u 3. setu. Prvi set dobio je 1. nosilac sa 6:3, istim rezultatom Zimonjic je dobio sledeci set, a kod rezultata 2:1 u odlucujucem setu za Nenada, Elzener se predao. Protivnik naseg najboljeg dubl igraca u 2. kolu je Francesko Aldi iz Italije. On je u 1. kolu bio bolji od Vladimira Pavicevica. Zimonjic je, zbog slabog rejtinga u singlu, u glavni zreb Samsung Opena usao pomocu vajld-karda, a pre dve godine bio je finalista ovog turnira. Tada je u mecu za titulu porazen od Maria Ancica iz Hrvatske. Danas je na teren izasao i mladi Novak Djokovic, takodje dobitnik vajld-karda. Ipak, Novak je eliminisan na startu od Marka Kjudinelija iz Svajcarske - 3:6, 2:6. Od nasih tenisera, u drugom kolu igrace jos jedino Boris Pasanski, koji je 5. nosilac. Njegov protivnik je Todor Enev iz Bugarske. KOSARKA 04/02/04 17:10 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Predrag Stojakovic, igrac Sakramento Kingsa, igrace i treci uzastopni put na Ol-Star utakmici, koja ce se odigrati 15. februara u Stejpls centru, dvorani Los Andjeles Lejkersa. Pedja ce biti rezerva u timu Zapadne konferencije, koji ce sa klupe voditi Flip Saunders, glavni trener Minesote. Dan ranije, u subotu 14. februara, nas reprezentativac branice trofej namenjen najboljem trojkasu lige. Stojakovic je trenutno treci strelac lige, postize u proseku 25,2 poena po utakmici. Pedja je drugi igrac iz Srbije koji se pojavljuje na susretima zvezda NBA lige. Pre njega, Vlade Divac bio je ucesnik Ol-Star utakmice 2001. godine. FUDBAL 04/02/04 17:00 Autor: Zika Bogdanovic Izvor: YU SPORT Vladavina Mancester Junajteda u engleskom fudbalu i stvaranje svetski poznatog brenda vezuje se za dolazak Ser Aleksa Fergunsona na trenersku klupu "Crvenih Djavola". I dok su nasi klubovi transfere brojali u hiljadama, jedna Fiorentina bankrotirala, a Parma lezi na ivici ponora, ovako je slavni menadzer potrosio zadnjih 100 miliona funti! Jap Stam - PSV (jul 1998.) 10,75 mil. funti Huan Veron - Lacio (2001.) 28,1 mil. Roj Kerol - Vigan (2001.) 2,5 mil. Dijego Forlan - Independijente (2002.) 7,5 mil. Rio Ferdinand - Lids (2002.) 28,25 mil. Dejvid Belion - Sanderlend (2003.) 2 mil. Tim Hauard - Metrostars (2003.) 2,3 mil. Kleberson - Atletiko P. (2003.) 6 mil. Ronaldo - Sporting Lisabon (2003.) 12,25 mil. KOSARKA 04/02/04 13:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 80:93 (24:21, 13:23, 25:23, 18:26) Philadelphia: A.Iverson 36 (1), 8 as, G.Robinson 18, K.Thomas 15, 12 sk, S.Dalembert 5, 15 sk, W.Green 4, E.Snow 2, A.McKie 0, K.Korver 0, Z.Hamilton 0, J.Salmons 0, A.McCaskill 0; Toronto: V.Carter 33 (2), D.Marshall 15 (1), 14 sk, J.Rose 13 (2), C.Bosh 10, J.Moiso 10, 11 sk, M.Palacio 7, M.Peterson 3 (1), R.Archibald 2, R.Mason Jr. 0. Igrac utakmice: Donyell Marshall 15 (2/2, 5/10, 1/2), 14 sk, 3 as, 2 bl (index 28) New York Knickerbockers - Indiana Pacers 97:90 (23:20, 24:23, 20:26, 30:21) NY: S.Marbury 23, 8 as, K.Van Horn 20, 12 sk, K.Thomas 19, 12 sk, A.Hardaway 14 (2), M.Doleac 11, O.Harrington 4, D.Mutombo 3, S.Anderson 2, M.Norris 1; Indiana: R.Artest 19, R.Miller 17 (3), J.O'Neal 17, J.Tinsley 14 (4), A.Harrington 13, J.Foster 4, A.Johnson 4, S.Pollard 2, A.Croshere 0. Igrac utakmice: Kurt Thomas 19 (3/3, 8/11), 12 sk, 2 as, 1 ul (index 29) Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 82:85 (20:32, 24:18, 27:17, 11:18) Detroit: C.Billups 19 (2), R.Hamilton 18, T.Prince 13, E.Campbell 10, C.Williamson 8, B.Sura 6, B.Wallace 5, 17 sk, 5 bl, C.Atkins 3 (1), Zeljko Rebraca 0 (0/3), 2 sk, 1 bl za 14 minuta, D.Ham 0; Cleveland: C.Boozer 21, 15 sk, Z.Ilgauskas 15, 9 sk, 5 bl, L.James 12, J.McInnis 11 (1), E.Williams 9, D.Diop 7, 10 sk, K.Ollie 4, D.Wagner 4, I.Newble 2. Igrac utakmice: Carlos Boozer 21 (3/4, 9/14), 15 sk, 2 as, 1 bl, 1 ul (index 33) Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 113:100 (24:26, 27:22, 33:24, 29:28) Minnesota: K.Garnett 30, 14 sk, L.Sprewell 25 (1), S.Cassell 20 (2), 10 as, G.Trent 15, F.Hoiberg 8 (2), T.Hassell 6, M.Madsen 4, E.Johnson 2, D.Martin 2, N.Ebi 1, O.Miller 0; Orlando: T.McGrady 34 (3), J.Howard 17, T.Lue 9 (1), D.Gooden 9, G.Giricek 8 (1), A.DeClercq 6, R.Strickland 6, 9 as, R.Gaines 5 (1), K.Bogans 3 (1), Z.Pachulia 2, S.Hunter 1 (1), S.Williams 0. Igrac utakmice: Kevin Garnett 30 (6/6, 12/21), 14 sk, 7 as, 4 bl (index 44) Dallas Mavericks - Golden State Warriors 107:93 (17:24, 32:22, 29:20, 29:27) Dallas: M.Finley 23 (1), A.Jamison 20, 12 sk, S.Nash 17 (2), 8 as, A.Walker 15 (1), J.Howard 15, D.Nowitzki 9 (1), S.Williams 6, D.Fortson 2, T.Best 0, S.Bradley 0, M.Daniels 0; GS: J.Richardson 20 (1), S.Claxton 20, E.Dampier 13, 12 sk, N.Van Exel 11 (1), C.Cheaney 8, C.Robinson 8, B.Cardinal 7, A.Johnson 6, A.Foyle 0. Igrac utakmice: Antawn Jamison 20 (4/6, 8/12), 12 sk, 1 as (index 25) Sacramento Kings - Seattle Sonics 117:101 (26:34, 30:27, 33:20, 28:20) Sacramento: Predrag Stojakovic 26 (2) (6/6, 7/12, 2/8), 4 sk, 2 as, 1 ul za 39 minuta, B.Miller 25, 15 sk, M.Bibby 18 (3), B.Jackson 16 (2), A.Peeler 14 (2), Vlade Divac 6 (2/3, 2/5), 11 as, 4 sk, 1 ul za 29 minuta, D.Songaila 6, D.Christie 4, J.Smith 2, T.Massenburg 0, G.Wallace 0; Seattle: R.Lewis 25 (4), R.Allen 23 (3), Vladimir Radmanovic 19 (4) (1/1, 3/6, 4/8), 3 sk, 1 as za 31 minut, A.Daniels 13 (1), 14 as, V.Potapenko 7, R.Murray 6, C.Booth 4, R.Evans 2, A.Sesay 2, L.Ridnour 0, R.Frahm 0. Igrac utakmice: Brad Miller 25 (7/10, 9/14), 15 sk, 5 as, 1 bl, 1 ul (index 38) FUDBAL Kup Africkih Nacija (Tunis) 03/02/04 17:50 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT U cetvrtinu finala Kupa Africkih Nacija iz grupe C plasirali su se Kamerun i Alzir. Derbi poslednjeg kola u grupi odigrali su Kamerun i Egipat, cetvorostruki osvajaci takmicenja. Nije bilo golova, sto je odgovaralo aktuelnim sampionima. Obe ekipe igrale su veoma lose i stvorile mali broj prilika. Uglavnom su napadaci dolazili do gol-sansi posle gresaka protivnickih odbrambenih igraca. Najbolju sansu propustio je vezni igrac Egipta, Tarek El Sajed, koji je u 66. minutu pogodio stativu. Zimbabve je u drugoj utakmici pobedio Alzir rezultatom 2:1 i tako ostvario prvu pobedu na finalnim turnirima u istoriji. "Ratnici" su u prvom poluvremenu propustili nekoliko odlicnih prilika. Ipak, golom Adama Ndlovua u 65. minutu stigli su do prednosti, a ona je udvostrucena posle gola Dzoela Lufale u 71. minutu. Da je taj rezultat ostao do kraja utakmice, Alzir bi ispao iz daljeg takmicenja. Ipak, samo 2 minuta kasnije Tapuva Kapini, mladi golman Zimbabvea, ispustio je loptu. Taj poklon iskoristio je Hosen Asiu i glavom postigao gol. Reprezentacije sa severa kontinenta zavrsile su takmicenje u grupi sa po 4 boda i gol-razlikom od 0, ali je presudilo to sto je Alzir postigao gol vise od "faraona". Kamerun je sakupio 5 bodova. FUDBAL 03/02/04 16:55 Autor: Zika Bogdanovic Izvor: YU SPORT *Partizan je u drugoj utakmici na pripremama u Ujedinjenim Arapskim Emiratima pobedio treceplasirani tim Kazahstana, Zenis sa 2:0. Strelci za crno-bele bili su Radonjic i Stojanoski. Ipak, susret je ostao u senci fizickog obracuna Ivice Ilieva i Damira Cakara pri kraju prvog poluvremena. Posle verbalnog obracuna i medjusobnog guranja, trener Vermezovic je povukao obojicu igraca sa terena. Koskanje je nastavljeno i posle izlaska sa terena, kada je Iliev pljunuo svog saigraca. Po recima celnika naseg sampiona vinovnike sukoba cekaju kazne... *Legenda engleskog fudbala Dzordz Best kaznjen je oduzimanjem vozacke dozvole na 20 meseci i sa 1.500 funti posto je pred londonskim sudom priznao da je pijan vozio kola. Besta je policija uhvatila u juznom Londonu u petak pijanog. Posle transplatacije jetre i pokusaja lecenja od alkoholizma Best se izgleda ponovo vratio "staroj ljubavi". KOSARKA 02/02/04 17:40 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Washington Wizards - Cleveland Cavs 100:104 (18:24, 29:18, 17:36, 36:26) Washington: Hayes 20, Blake 15, Stackhouse 13, Dixon 13, Hughes 10, Haywood 8, Thomas 6, Jeffries 5, Laettner 4, Brown 4, Knight 2 Cleveland: James 38, Boozer 21, McInnis 13, Ilgauskas 8, Williams 6, Wagner 6, Newble 4, Battie 4, Ollie 4, Diop 0 Igrac utakmice: Carlos Boozer 21 (5/7, 8/10), 14 sk, 5 as, 4 ul (index 39) Toronto Raptors - LA Lakers 83:84 (23:23, 15:31, 23:17, 22:13) Toronto: Carter 27, Marshall 18, Bosh 17, Rose 11, Peterson 6, Williams 2, Palacio 1, Archibald 1, Moiso 0 LA: O'Neal 36, Payton 14, Fisher 8, Fox 6, Rush 5, Grant 4, Walton 4, Russell 3, George 2, Medvedenko 2 Igrac utakmice: Shaquille O'Neal 36 (10/15, 13/20), 8 sk, 5 as, 1 bl, 1 ul (index 33) Minnesota Wolves - Philadelphia 76ers 106:101 (23:36, 29:27, 27:17, 27:21) Minnesota: Garnett 32, Cassell 29, Sprewell 21, Hassell 8, Miller 6, Johnson 4, Martin 4, Trent 2, Hoiberg 0, Madsen 0 Philadelphia: Iverson 28, Robinson 27, Thomas 16, Snow 15, Dalembert 12, McKie 2, McCaskill 1, Buckner 0, Korver 0, Green 0, Hamilton 0 Igrac utakmice: Kevin Garnett 32 (6/6, 13/23), 13 sk, 9 as, 3 bl, 1 ul (index 45) Najbolji igraci dana: 1. Kevin Garnett 45 2. Carlos Boozer 39 3. Sam Cassell 35 4. Shaquille O'Neal 33 5. LeBron James 29 Najvise poena: 1. LeBron James 38 2. Shaquille O'Neal 36 3. Kevin Garnett 32 4. Sam Cassell 29 5. Allen Iverson 28 Najvise skokova: 1. Kenny Thomas 15 2. Carlos Boozer 14 2. Chris Bosh 14 4. Donyell Marshall 13 4. Kevin Garnett 13 Najvise asistencija: 1. Jeff McInnis 9 1. Allen Iverson 9 1. Kevin Garnett 9 1. Sam Cassell 9 5. Brevin Knight 5 HOKEJ NA LEDU 02/02/04 17:35 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i strelci: Boston - Pittsburgh 4:1 (0:1, 0:0, 4:0) 0:1 15:15 Aleksey Morozov (power play) (Dick Tarnstrom, Ryan Malone) 1:1 46:01 Glen Murray (power play) (Dan McGillis, Sergei Samsonov) 2:1 54:14 Glen Murray (Shaone Morrisonn, Joe Thornton) 3:1 59:00 Glen Murray (empty net) (Joe Thornton) 4:1 59:36 Brian Rolston (empty net) (Mike Knuble, Joe Thornton) Montreal - Chicago 6:4 (2:0, 3:1, 1:3) Calgary - Anaheim 6:4 (3:2, 2:1, 1:1) RUKOMET EVROPSKO PRVENSTVO (SLOVENIJA) 01/02/04 19:45 Autor: Zika Bogdanovic Izvor: YU SPORT NEMACKA - SLOVENIJA 30-25 (16-10) Nemacka je prvak Evrope! Posle dva izgubljena finala, reprezentacija drzave u kojoj se igra najbolji rukomet uspela je da osvoji zlato. Slovenci nisu uspeli da pruze jaci otpor, ocigledno umorni od prethodnih iskusenja i zadovoljni plasmanom na Olimpijske igre. Od samog starta Nemci su zagospodarili terenom sa svojom crvstom odbranom i odlicnim Kermanom u kontranapadu. Razlika je rasla iz minuta u minut pri kraju prvog poluvremena (16:10). U drugom delu, "panceri" su rutinski odrzali vodjstvo. Raspucali su se Hens i Stefan sa bekovskih pozicija koji nisu dozvolili Sloveniji da se vrati u mec. U redovima novog sampiona Evrope najefikasniji su bili Kerman(9), Stefan(8) i Hens sa 6 postignutih golova. Kod domacina, istakli su se Dusan Podpecan na golu i mladi desnokrilni napadac Vid Kravticnik sa 5 pogodaka. U borbi za bronzano odlicje, Danska je bila bolja od Hrvatske 31:27. Peto mesto je osvojila reprezentacija Rusije pobedom nad selekcijom Francuske 28:26. U jucerasnjoj borbi za sedmu poziciju nasa reprezentacija je porazena od Svedjana (34:35) i tako zauzela mizerno osmo mesto u Evropi. TENIS 01/02/04 16:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Nas majstor za dubl, Nenad Zimonjic, osvojio je titulu u miksu na Australijskom Openu u Melburnu. Igrac i selektor Dejvis Kup reprezentacije Srbije i Crne Gore igrao je u paru sa Jelenom Bovinom iz Rusije, a u finalu su savladali Martinu Navratilovu (SAD) i Leandera Paesa (Indija) - 6:1, 7:6 (7:3). Porazeni finalisti su prosle godine osvojili ovaj turnir, a bili su postavljeni i za 4. nosioce. Zimonjic je osvojio prvu Grand Slam titulu, prethodni najznacajniji uspeh na najvecim turnirima ostvario je takodje u Melburnu - tamo je pre 3 godine igrao u polufinalu dubla. Nas teniser vec od ponedeljka igra na Samsung Openu u Beogradu. Radi se o celindzeru, ciji je nagradni fond 25,000 $. U finalu singla slavio je Roze Federer. 2. nosilac iz Svajcarske u 3 seta nadigrao je Marata Safina iz Rusije - 7:6 (7:3), 6:4, 6:2. Od ponedeljka, kada bude objavljena nova ATP lista, Federer ce i zvanicno biti najbolji teniser sveta. Prosle godine je osvojio Vimbldon, pa je Rozeu ovo druga Grand Slam titula. FUDBAL Kup Africkih Nacija (Tunis) 31/01/04 20:15 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Posle poraza od Maroka (0:1) u prvom kolu grupe D, reprezentacija Nigerije je u drugom kolu deklasirala Juznu Afriku rezultatom 4:0. Selektor Nigerije, Kristijan Cukvu, je zbog nediscipline iz ekipe izostavio trojicu zvezda: Selestina Babajara (Celzi), Viktora Agalija (Salke) i Jakubu Ajegbenija (Portsmaut), koji su poslati kuci. To se pokazalo kao dobar potez, posto su "Super orlovi" stigli do prednosti vec u 5. minutu kada je Dzozef Jobo savladao Emilea Barona. Strelac drugog gola bio je kapiten Dzej-Dzej Okoca, iz sumnjivog penala u 64. minutu. To je bio i 1000. gol na finalnim turnirima Kupa Africkih Nacija. U poslednjih 10 minuta, rezervista Peter Odemvingi postigao je jos 2 gola za "zelene". "Bafana", popularan naziv za fudbalsku reprezentaciju Juzne Afrike, nije stvorila nijednu izglednu priliku na utakmici, a glavni sudija je propustio da dosudi penal za "Bafanu" kod rezultata 0:2. Zanimljivost je da je sudija utakmicu produzio za ukupno 11 minuta, iako nije bilo vecih prekida. I drugi susret u D grupi zavrsen je rezultatom 4:0. Maroko je lako pobedio Benin, apsolutnog autsajdera u grupi i osigurao plasman u cetvrtinu finala. Na tabeli, Maroko ima 6 bodova, Nigerija i Juzna Afrika po 3, dok je Benin bez bodova. U poslednjem kolu grupe, sastaju se Maroko - Juzna Afrika i Nigerija - Benin. TENIS 31/01/04 10:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT I u trecem belgijskom finalu na Grand Slam turnirima, pobedila je Zistin Enan-Arden. Ona je u finalu Australijskog Opena bila bolja od Kim Klajsters - 6:3, 4:6, 6:3. Ovom pobedom, 21-godisnjakinja ostala je na prvom mestu WTA liste. Prvi set je Zistin lako dobila, a u drugom imala je prednost od 4:2. Ipak, od tog trenutka Anen mnogo vise gresi i Klajsters osvaja 4 uzastopna gema (napravila je i 2 brejka za redom) i set. U trecem setu, uloge su se ponovo promenile. Sa 2 brejka, Enan stize do velike prednosti od 4:0 i ima servis. Tada se Kim ponovo budi i smanjuje na 3:4. Cini se da je ovaj duel prelomila jedna sudijska odluka. Klajsters je forhendom pogodila liniju, linijski sudija se nije oglasio, ali je glavni sudija odlucio da dosudi aut. Tada je prva teniserka sveta napravila novi brejk za 5:3 i vec u sledecem gemu servirala za titulu. Mec je zavrsen posle 1 casa i 47 minuta. Zistin sada ima 3 Grand Slam titule, sve je osvojila na 4 poslednja turnira (pobedila je i na US Openu i Rolan Garosu prosle godine). Klajstersova je i dalje bez najvece titule, a upravo nju je sunarodnica pobedila u finalima kada je osvajala titule.