KOSARKA Efes prva liga 09/02/04 14:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati 16. kola: Zdravlje Leskovac - Partizan Mobtel Beograd 78:88 (21:32, 17:19, 19:23, 21:14) Zdravlje: Miljan Pavkovic 27 (9/12, 6/10, 2/4), 7 as, Slobodan Mitic 16, Ivan Kuburovic 13 Partizan: Fred House 24 (7/12, 4/8, 3/6), 6 sk, Nenad Krstic 19, 8 sk, Dusan Kecman 12, 9 as, 6 sk Fred House Hemofarm Vrsac - Lavovi 063 Beograd 77:63 (22:14, 20:19, 19:9, 16:21) Hemofarm: Gerrod Henderson 15, 8 sk, Milenko Topic 14, Petar Popovic 12, 8 sk, Vladimir Tica 12, 6 sk Lavovi: Slavko Stefanovic 15, 6 sk, Dragoljub Vidacic 11, Miroslav Markovic 10 Atlas Banka Beograd - Nis Vojvodina Novi Sad 83:95 (18:28, 23:24, 21:20, 21:23) Atlas: Vladimir Vuksanovic 26 (4/7, 8/15, 2/5), 12 sk, Dragan Aleksic 23 (3/4, 7/11, 2/5), 7 sk, Sasa Bratic 22 (5/7, 7/8, 1/2) Vojvodina: Stewart Kebu 21 (3/4, 9/14), 9 sk, Milan Gurovic 21 (6/8, 6/8, 1/4), Nenad Canak 15, Istvan Nemeth 12 Masinac Kraljevo - Ergonom Best Nis 93:94 (27:23, 16:22, 23:22, 27:27) Masinac: Milos Markovic 27 (5/5, 8/9, 2/7), 6 sk, Nenad Bukumirovic 21, 7 as, Milan Prekovic 17 Ergonom: Andrija Ciric 24 (3/4, 3/6, 5/5), 6 sk, Bojan Ljubojevic 16, Slobodan Bozovic 15, 9 sk Sinalco Spartak Subotica - Sloga Favorit Kraljevo 108:97 (12:19, 25:18, 28:20, 22:30, 21:10) Spartak: Vukoje Muhadinovic 21 (6/6, 3/3, 3/5), 8 as, Predrag Matic 21 (6/8, 6/9, 1/1), 7 sk, Andjelko Mandic 18, Slobodan Ljubotina 16, Mladjan Sljivancanin 12 Sloga: Milos Mijajlovic 21 (9/10, 6/8), 6 sk, Jugoslav Dasic 19, Mitar Trivunovic 15, 6 sk, Aleksandar Jevdjic 15 OKK Beograd - Zastava Kragujevac 118:74 (32:10, 28:22, 34:23, 24:19) OKK: Ivan Krasic 27 (3/6, 7/9), 7 sk, Vladan Vukosavljevic 21 (7/7, 7/11), Bojan Obradovic 17, 6 sk, Nikola Lepojevic 16, 6 sk Zastava: Nemanja Paunovic 26 (1/2, 11/15, 1/4), Jovan Perin 15, Vladimir Vlaskovic 15 RELI WRC 09/02/04 11:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: Eurosport Na drugom reliju sezone u Svedskoj, Sebastijan Leb ostvario je i svoju drugu pobedu u sezoni. Francuz je tako postao tek cetvrti vozac u istoriji koji je uspeo da pobedi i u Monaku i u Svedskoj na startu sezone. Leb je postao i prvi takmicar koji nije iz Svedske, Norveske i Finske, a koji je slavio na Reliju Svedske. Drugu poziciju osvojio je Markus Grenholm, trostruki pobednik ovog relija iz Finske. Treci je bio Norvezanin Peter Solberg, svetski sampion. Odlican plasman na cetvrto mesto ostvario je Jane Tuohino, jos jedan vozac iz Finske. Sledece takmicenje odrzava se u Meksiku od 12. do 14. marta. To je novi reli u kalendaru svetskog sampionata. Rezultati: 1. Sebastijan Leb (Sitroen) 3:26:17.7 2. Markus Grenholm (Pezo) +00:00:46.4 3. Peter Solberg (Subaru) +00:01:21.5 4. Jane Tuohino (Ford) +00:01:42.1 5. Karlos Sainc (Sitroen) +00:02:17.0 6. Hening Solberg (Pezo) +00:04:17.6 7. Marko Martin (Ford) +00:05:38.3 8. Danijel Karlson (privatno) +00:05:50.4 KOSARKA 08/02/04 22:40 Autor: Zika Bogdanovic Izvor: YU SPORT Ulaznice za Final Four Evrolige kostace izmedju 120 i 300 Eura. Da podsetimo, zavrsni turnir najbolje cetiri ekipe u Evropi bice odrzan u Tel Avivu. Cene paketa ulaznica se razlikuju u zavisnosti od mesta u dvorani. Svaki klub-ucesnik turnira dobice po 1200 besplatnih ulaznica, a jedini problem ce biti ako se Makabi bude plasirao na Final Four. TENIS 08/02/04 15:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Titulu u singlu na Samsung Openu u Beogradu (25,000 $) osvojio je sjajni Nenad Zimonjic. Nas teniser pobedio je u finalu Marka Kjudinelija iz Svajcarske posle velike borbe u 3 seta - 2:6, 7:6, 6:4. Kao i u prethodna dva susreta, selektor-igrac nase reprezentacije bio je blizu poraza, ali je uz pomoc sjajne publike uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Takodje, ponovo je pokazao veliku psiholosku stabilnost. Njegov protivnik je lako dobio prvi set, ali kasnije nije imao snage za zavrsni udarac. Za razliku od Kjudinelija, Nenad je odlucujuce poene odigrao odlicno i zasluzeno slavio. Zimonjic je igrao svoje drugo finale na celindzeru na Gemaksu i osvojio prvu titulu u svom gradu. Pre dve godine, Mario Ancic pobedio je u finalu Zimonjica, koji je od tog meca pao za oko 300 mesta na ATP listi. Posle ove titule, Zimonjic ce sigurno biti u prvih 350 igraca na svetu. Trenutno je na 499. poziciji. Pored 55 ATP poena, zaradio je i 3,575 $. FUDBAL Kup Africkih Nacija (Tunis) 07/02/04 22:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Prvi polufinalisti Kupa Africkih Nacija su Tunis i Mali. Tunis je u losoj i "prljavoj" utakmici savladao Senegal minimalnim rezultatom (1:0). Utakmica je od samog starta obilovala grubostima, a dok je domacin koliko-toliko napadao, Senegal se branio i ocigledno zeleo da se utakmica odluci posle penala, verovali ili ne! U prvih 60 minuta, "lavovi Terange" uspeli su u tome. Kljucni trenutak utakmice dogodio se u 65. minutu. El Hadji Diuf, napadac Senegala, izgubio je loptu i protestovao kod sudije, dok su igraci Tunisa u toj akciji postigli gol. Mehdi Nafti dosao je do lopte, centrirao sa desnog krila u sesnaesterac, loptu je "makazicama" dalje prosledio Ziad Zaziri do Dzavhara Mnarija, koji je glavom savladao Tonija Silvu. Prelepa akcija, jedini lep dogadjaj na ovoj utakmici. Odmah posle gola, citava klupa Senegala, kao i igraci na terenu, pojurili su ka sudiji i protestovali, smatravsi da je napravljen prekrsaj nad Diufom. U ovom susretu ocajni sudija izdrzao je pritisak Senegalaca i pokazao na centar. Tek od tog trenutka "gosti" su krenuli u ofanzivu. Ipak, totalno nepovezanom igrom, nisu uspeli da postignu gol, iako su stvorili nekoliko prilika. Prekida je bilo mnogo, pojedini igraci su zadobili i lakse povrede, sudija je delio kartone svima i opravdano i neopravdano. A drugo poluvreme produzeno je cak za 10 minuta. Sto je mnogo - mnogo je... Pored sudije, posebno se u negativnom smislu istakao El Hadji Diuf, koji je tokom 100 minuta igre vise vremena proveo "pricajuci" sa sudijom nego sto je obratio paznju na desavanja na terenu. Nije on bio jedini... Utakmica koju sto pre treba zaboraviti, ali treba reci da je na stadionu u Radesu bilo 64 000 ljudi. Mali je, mnogo teze od ocekivanog, pobedio Gvineju rezultatom 2:1. Iz odlicne akcije u 15. minutu, Gvineja je stigla do prednosti. Fode Mansare, Titi Kamara i Paskal Feinduno ucestvovali su u napadu, a ovaj poslednji je odlicnim sutem sa 15 metara postigao vodeci gol. Kamara je pred kraj prvog poluvremena jos jednom ugrozio Mahamadua Sidibea, ali je ovog puta golman Malija bio siguran. U zaostavnom vremenu prvog dela igre, Frederik Kanute lobovao je Kemoka Kamaru, golmana Gvineje, posle lose intervencije defanzivaca ove reprezentacije. Inace, Kanutea je tokom cele utakmice vrlo dobro cuvao Dianbobo Balde, pa je Kanute u drugom poluvremenu imao samo jos jednu priliku. Tada je kao pobednik iz duela jedan na jedan izasao golman Kamara. On je i u prvom poluvremenu, vec u trecem minutu, dobio takav duel protiv Dramane Traorea, a istog igraca je u jos nekoliko navrata sprecio da se upise u listu strelaca. U drugih 45 minuta, ni Gvineja nije stvorila povoljne prilike za gol. I kada su svi ocekivali produzetke, golman Gvineje napravio je prvu gresku na susretu. Mahamadu Dijara je u 91. minutu sutirao vrlo dobro sa ivice kaznenog prostora, a Kamari je lopta prosla izmedju ruku, pa je tako njegova odlicna partija do tada ostala u senci ove greske. TENIS 07/02/04 21:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Posle titule u miksu na Australijskom Openu, Nenad Zimonjic nastavlja sa pobedama i u singlu. Nas najbolji dubl igrac plasirao se u finale Samsung Opena na Gemaksu, celindzera u Beogradu (25,000 $). Zimonjic je u polufinalu posle velike borbe i 2 sata igre savladao Branislava Sekaca iz Slovacke - 2:6, 6:3, 7:6 (7:4). Selektor-igrac nase reprezentacije pokazao je veliku psiholosku stabilnost u ovom susretu, za razliku od ostalih nasih tenisera, i jos jednom potvrdio da ima kvalitet za velike pobede i u singlu. On je trenutno tek 499. na ATP listi, ali samo zbog malog broja odigranih turnira, jer se prethodnih godina posvetio iskljucivo dublu. Samo za plasman u finale Zimonjic je osigurao 38 ATP poena, pa je obezbedio napredak za bar 120 mesta na sledecoj ATP listi. Ukoliko osvoji titulu, nas teniser dobice 55 poena i skoro sigurno napredovati za 150 mesta na listi. Nenad je pre dve godine igrao u finalu celindzera na Gemaksu, ali je tada porazen od Maria Ancica iz Hrvatske. Nadajmo se da ce sutra uspeti da pobedi, a njegov poslednji protivnik na putu ka tituli je Marko Kjudineli. Svajcarac je u drugom polufinalu lako pobedio Noama Bera iz Izraela - 6:1, 6:2 za samo 45 minuta igre. Kjudineli je u 1. kolu savladao Novaka Djokovica. TENIS 07/02/04 15:45 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: Eurosport Povredjena Jelena Dokic nije mogla da pruzi veci otpor Lindzi Devenport u polufinalu Pan Pacifik Opena u Tokiju. 2. nosilac iz SAD-a ubedljivo je savladala nasu teniserku - 6:1, 6:0 za samo 42 minuta igre. Devenportova je u Tokiju, za sada, osvojila 3 titule, a ovo joj je i deveta pobeda nad Dokicevom u isto toliko susreta. Nasa teniserka je istegnula prepone pre nekoliko dana, ali je odlucila da igra samo zbog toga sto je drugi polufinalni mec otkazan. Canda Rubin zbog povrede kolena nije mogla da igra protiv Magdalene Malejeve, pa ce tako teniserka iz Bugarske sutra igrati u finalu. U cetvrt-finalu, Rubinovoj se predala Venus Vilijams zbog istegnuca misica nogu. Organizatori turnira su na udaru i teniserki i javnosti zbog mnogih propusta ove godine. Jelana Dokic se nada da ce kroz dva-tri dana ponovo izaci na teren. FUDBAL 06/02/04 12:25 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Posle osam uzastopnih pobeda, Milan je porazen i to na svom "San Siru" od Lacia u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije (1:2). Ekipa iz Rima povela je vec posle 30 sekundi igre zahvaljujuci katastrofalnoj intervenciji Kristijana Abijatija, koji je na ovom duelu zamenio prvog golmana Milana, Didu. Posle povratnog pasa Martina Laursena, Abijati je pogodio Stefana Fiorea i lopta je zavrsila u njegovoj mrezi. Posle kornera u 36. minutu, koji je izveo Sinisa Mihajlovic, Lacio je udvostrucio prednost. U guzvi u kaznenom prostoru najbolje se snasao Fernando Kouto, koji je sa 5 metara postigao gol. Igraci Milana su lose intervenisali, a lopta je do Portugalca dosla posle suta Bernanda Koradija. Domaci tim se vratio u igru u zaostavnom vremenu prvog poluvremena. Na pas Darija Simica, Filipo Inzagi upisao se u listu strelaca na svojoj prvoj utakmici posle jednomesecne pauze zbog povrede. Na startu drugih 45 minuta, Demetrio Albertini, bivsi igrac "roso-nera", a sada Lacia, pogodio je stativu sa 25 metara. Do kraja duela nije bilo vecih sansi na obe strane. Za "nebesko plave" ceo susret odigrao je Sinisa Mihajlovic. Za evropske sampione i branioce titule Kupa Italije nije igrao Andrej Sevcenko. Utakmici je prisustvovalo samo 10 907 gledalaca. Pred revans, koji se igra u sredu, Rimljani su u sjajnoj poziciji za plasman u finale. KOSARKA 06/02/04 09:50 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 96:73 (25:10, 19:19, 33:21, 19:23) Philadelphia: A.Iverson 39 (1), G.Robinson 26, E.Snow 10, J.Salmons 6 (2), A.McKie 5 (1), K.Thomas 4, 12 sk, S.Dalembert 3, 10 sk, G.Buckner 3, A.McCaskill 0, Z.Hamilton 0, W.Green 0, K.Korver 0; LA: S.O'Neal 17, 8 sk, D.George 13 (3), S.Medvedenko 12, D.Fisher 9 (1), M.Carter 9 (1), L.Walton 6, B.Russell 5 (1), H.Grant 2, G.Payton 0, R.Fox 0. Igrac utakmice: Allen Iverson 39 (8/12, 14/25, 1/4), 6 as, 3 sk, 2 ul (index 30) Seattle Sonics - San Antonio Spurs 90:96 (20:28, 20:26, 31:23, 19:19) Seattle: R.Lewis 25 (1), 9 sk, R.Allen 22 (2), V.Potapenko 12, A.Daniels 10, Vladimir Radmanovic 10 (3) (1/2, 0/1, 3/5), 6 sk, 1 ul, 1 bl (29 minuta), L.Ridnour 4, C.Booth 3, J.James 3, R.Evans 1, R.Frahm 0, R.Murray 0; SA: T.Duncan 23, 14 sk, T.Parker 18 (1), H.Turkoglu 14 (2), 8 sk, M.Ginobili 13 (3), D.Brown 10, B.Bowen 6, R.Nesterovic 6, R.Horry 4, C.Ward 2, M.Rose 0. Igrac utakmice: Tim Duncan 23 (3/5, 10/19), 14 sk, 3 ul, 2 as, 2 bl (index 30) *Shaquille O'Neal sutirao je 20 % sa linije slobodnih bacanja za LA Lakerse (3/15) !!! FUDBAL 05/02/04 12:15 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Prvi polufinalni duel Kupa Italije izmedju Juventusa i Intera zavrsen je neresenim rezultatom (2:2). Strelac prvog gola na "Dele Alpiju" bio je Adrijano vec u 3. minutu. Brazilac je savladao Antonia Kimentija, golmana torinskog tima, na asistenciju Alvara Rekobe. Domacini su izjednacili vrlo brzo, u 6. minutu. Francesko Toldo je lose intervenisao, njegovu gresku iskoristio je Marko Di Vajo, kome nije bilo tesko da pogodi praznu mrezu. U 33. minutu, Adrijano postize novi gol u dresu Intera, cetvrti na 2 utakmice, posle greske defanzivaca Juventusa. Na pocetku drugog dela igre, Okan Buruk (pogodio precku) i Adrijano (pogodio stativu) propustili su izgledne prilike da uvecaju prednost gostiju iz Milana. "Plavo-crni" ostali su sa desetoricom igraca na terenu, posle iskljucenja Tolda u 63. minutu. Golman je igrao rukom van svog sesnaesterca, zamenio ga je Aleks Kordaz. Drugi gol na utakmici postigao je i Marko Di Vajo u 70. minutu, posle sjajnog suta. Do kraja duela nije bilo vecih uzbudjenja. Za Inter je svih 90 minuta igrao Dejan Stankovic. Revans se igra 12. februara u Milanu.