BIJATLON Svetsko prvenstvo (Oberhof, Nemacka) 13/02/04 17:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Reprezentacija Nemacke odbranila je titulu u stafeti muskaraca 4 x 7,5 kilometara osvojenu na svetskom prvenstvu prosle godine u Kanti-Mansijsku. Svi clanovi domace stafete odlicno su gadjali i pogodili 40 meta iz 42 pokusaja. Frenk Luk je prvi zapoceo seriju uspesnih gadjanja domace stafete u svojoj, najverovatnije, poslednjoj trci u karijeri. On je bio treci, a Nemacka je preuzela vodjstvo u drugoj izmeni zahvaljujuci Riku Grosu. Do druge izmene ubedljivo su vodili Norvezani, ali su posle ocajnog gadjanja Larsa Bergera u stojecem polozaju pali na sesto mesto. Brzi Norvezanin je pogodio samo 3 mete iz 8 pokusaja, pa je morao da skija i 2 kaznena kruga. Sven Fiser je zatim jos vise povecao prednost Nemacke, pa je mladi Mihael Grajs imao 90 sekundi prednosti pred poslednjih 7,5 kilometara. On je promasio samo jednom i to poslednju metu u stojecem polozaju i obezbedio je zlato svojoj reprezentaciji na veliku radost domacih navijaca. Do srebra su ipak stigli "vikinzi" posle sjajnog trcanja Ole Ajnara Bjerndalena. On je u poslednjih 2,5 kilometara smanjio prednost Grajsa za vise od jednog minuta. U poslednjem krugu Rafael Poare je prestigao Olega Rizenkova (Belorusija) i Sergeja Rozkova (Rusija) i doneo Francuskoj bronzanu medalju. I Poare i Bjerndalen su do sada osvojili 4 medalje na svetskom prvenstvu, a petu bi mogli da osvoje u nedelju, poslednjeg dana sampionata, u trci na 15 kilometara - masivni start. KOSARKA 13/02/04 12:45 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Chicago Bulls - Boston Celtics 107:87 (29:25, 32:21, 31:19, 15:22) Chicago: J.Crawford 27 (4), K.Hinrich 23 (6), 14 as, E.Curry 12, E.Robinson 12, A.Davis 8, C.Blount 8, T.Chandler 7, 11 sk, C.Jefferies 5 (1), R.Dupree 3, J.Williams 2, R.Brunson 0; Boston: C.Mihm 14, J.Welsch 12, M.Blount 11, 11 sk, M.James 10 (1), M.Banks 9 (3), R.Davis 8, J.Jones 7 (1), P.Pierce 4, W.McCarty 4, B.Hunter 4, K.Perkins 4 (4), M.Stewart 0. Igrac utakmice: Kirk Hinrich 23 (3/3, 1/3, 6/8), 14 as, 2 ul, 1 sk, 3 il (index 33) Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 98:107 (22:27, 27:27, 17:25, 32:28) Portland: S.Abdur-Rahim 20, 12 sk, D.Anderson 17 (3), D.Miles 15, T.Ratliff 14, 10 sk, D.Stoudamire 9 (1), 12 as, Z.Randolph 8, R.Patterson 6, D.Davis 5, O.Cook 2, D.Dickau 2; Denver: V.Lenard 31 (5), C.Anthony 27, E.Boykins 16 (2), Nene 14, A.Miller 5, 12 as, 5 ul, C.Andersen 5, J.Barry 5 (1), F.Elson 2, R.White 2. Igrac utakmice: Carmelo Anthony 27 (5/7, 11/18, 0/2), 6 sk, 3 as, 2 ul, 1 bl, 2 il (index 26) Seattle Sonics - Toronto Raptors 94:74 (23:19, 26:15, 21:21, 24:19) Seattle: R.Allen 23 (2), R.Lewis 22 (5), V.Potapenko 11, A.Daniels 8 (1), L.Ridnour 8, Vladimir Radmanovic 7 (1/2, 3/6, 0/3), 5 sk, 1 as, 1 ul, 1 bl (28 minuta) J.James 5, C.Booth 4, R.Murray 4, A.Sesay 2, R.Frahm 0; Toronto: A.Williams 20 (1), V.Carter 19 (1), D.Marshall 16 (1), 17 sk, M.Peterson 6, 10 sk, L.Murray 6, M.Palacio 5 (1), L.Baxter 2, C.Bosh 0, M.Curry 0, R.Mason Jr. 0. Igrac utakmice: Rashard Lewis 22 (1/2, 3/10, 5/9), 9 sk, 1 as, 1 ul (index 21) KOSARKA 12/02/04 17:10 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Detroit Pistons - Sacramento Kings 94:96 (20:32, 30:17, 23:28, 21:19) Detroit: R.Hamilton 27 (1), B.Wallace 17, 19 sk, C.Atkins 10 (2), C.Williamson 10, Z.Rebraca 9, T.Prince 8, E.Campbell 4, C.Billups 3 (1), D.Ham 2, B.Sura 2, D.Milicic 2; Sacramento: M.Bibby 26 (6), P.Stojakovic 25 (4), B.Miller 18, 15 sk, D.Christie 11 (1), D.Songaila 5, V.Divac 4, 11 as, J.Smith 4, T.Massenburg 3, A.Peeler 0, G.Wallace 0. Igrac utakmice: Brad Miller 18 (2/3, 8/14, 0/2), 15 sk, 5 as, 2 ul, 3 il (index 28) Nasi igraci: Zeljko Rebraca 9 (3/4, 3/9), 7 sk, 1 ul, 1 bl (19 minuta); Darko Milicic 2 (1/2), 1 ul (6 minuta); Predrag Stojakovic 25 (3/4, 5/10, 4/8), 8 sk, 4 as, 2 ul (42 minuta); Vlade Divac 4 (2/2, 1/4), 11 as, 1 sk, 1 ul, 1 bl (27 minuta) Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 110:102 (30:19, 34:28, 25:29, 21:26) Memphis: P.Gasol 22, L.Wright 16, 10 sk, J.Williams 15 (1), 10 as, M.Miller 15 (4), S.Swift 12, S.Battier 9 (3), B.Wells 8, J.Posey 7 (1), B.Outlaw 5, E.Watson 1, D.Jones 0; LA: E.Brand 24, 15 sk, E.House 19 (1), 10 sk, C.Kaman 16, M.Barnes 13, M.Jaric 11, K.Dooling 10, C.Wilcox 7, P.Drobnjak 2, D.Overton 0. Igrac utakmice: Pau Gasol 22 (10/14, 6/8), 8 sk, 1 as, 1 bl, 2 il (index 24) Nasi igraci: Marko Jaric 11 (3/3, 4/9, 0/1), 4 sk, 4 as (39 minuta); Predrag Drobnjak 2 (1/2), 1 sk (4 minuta) Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 66:77 (15:14, 17:17, 19:25, 15:21) Utah: A.Kirilenko 21 (2), 5 bl, C.Arroyo 13 (1), D.Stevenson 11, R.Bell 7 (1), J.Collins 5, M.Ruffin 4, R.Lopez 4, G.Ostertag 1, M.Williams 0, A.Pavlovic 0, M.Moore 0; Minnesota: S.Cassell 24, K.Garnett 17, 12 sk, L.Sprewell 13, F.Hoiberg 10 (2), T.Hassell 4, O.Miller 4, D.Martin 3 (1), E.Johnson 2, M.Madsen 0, G.Trent 0. Igrac utakmice: Sam Cassell 24 (10/13, 7/15), 7 as, 6 sk, 1 ul, 1 il (index 26) Nasi igraci: Aleksandar Pavlovic 0, 2 sk, 1 as, 1 ul (9 minuta) Golden State Warriors - Phoenix Suns 110:99 (32:14, 26:25, 25:31, 27:29) GS: B.Cardinal 32 (2), J.Richardson 19 (1), S.Claxton 19, E.Dampier 12, C.Cheaney 10, C.Robinson 7 (1), A.Foyle 7, A.Johnson 4, M.Dunleavy 0; Phoenix: A.Stoudemire 33, S.Marion 19 (1), J.Johnson 14 (1), C.Jacobsen 10 (1), H.Eisley 9 (1), J.White 4, Z.Cabarkapa 4, L.Barbosa 3 (1), J.Voskuhl 3. Igrac utakmice: Brian Cardinal 32 (10/11, 8/12, 2/2), 8 sk, 3 as, 2 ul, 1 bl, 2 il (index 39) Nasi igraci: Zarko Cabarkapa 4 (2/5, 1/4), 5 sk, 2 as, 1 bl (10 minuta) Philadelphia 76ers - Washington Wizards 113:88 Philadelphia: Iverson 25, Robinson 15, Salmons 15, Hamilton 14, Snow 10, Thomas 9, Green 6, Dalembert 5, McKie 4, McCaskill 4, Buckner 4, Korver 2 Washington: Dixon 21, Stackhouse 15, Haywood 11, Arenas 7, Brown 6, Hayes 6, Jeffries 6, Laettner 6, Blake 6, Knight 4 Orlando Magic - Miami Heat 98:111 Orlando: McGrady 24, Howard 22, Gooden 16, Giricek 14, Lue 10, Bogans 5, Strickland 4, Hunter 2, Pachulia 1, Gaines 0 Miami: Wade 27, Alston 23, Odom 18, Grant 16, Butler 12, Haslem 7, Jones 6, Allen 2 Cleveland Cavs - New Jersey Nets 85:105 Cleveland: Williams 14, Ilgauskas 13, Wagner 11, McInnis 10, James 9, Boozer 8, Diop 7, Newble 6, Kapono 4, Brown 2, Ollie 1, Bremer 0 NJ: Kittles 27, Martin 21, Jefferson 17, Kidd 14, Williams 9, Rogers 7, Harris 4, Planinic 2, Armstrong 2, Davis 2, Scalabrine 0 New Orleans Hornets - New York Knicks 106:98 NO: Davis 29, Mashburn 19, Magloire 13, Brown 12, Armstrong 9, Augmon 9, Lynch 7, Traylor 6, West 2, Smith 0 NY: Marbury 29, Hardaway 19, Van Horn 14, Anderson 9, Harrington 9, Williams 7, Mutombo 5, Sweetney 4, Doleac 2 Houston Rockets - LA Lakers 102:87 Houston: Ming 29, Mobley 21, Francis 21, Taylor 14, Jackson 9, Cato 4, Jackson 2, Griffin 2, Nachbar 0, Padgett 0, Weatherspoon 0 LA: O'Neal 24, Payton 19, Bryant 14, Grant 7, Fox 6, Fisher 6, George 4, Medvedenko 3, Walton 2, Russell 2, Rush 0, Carter 0 FUDBAL Kup Italije 12/02/04 14:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Lacio se bez problema plasirao u finale Kupa Italije posto je i u drugoj utakmici savladao Milan. Posle pobede od 2:1 u gostima, Rimljani su na svom "Olimpiku" pobedili ubedljivo - 4:0. Finalista je bio poznat vec posle 16 minuta igre. Prvo je Cezar u 11. minutu savladao Kristijana Abijatija, da bi Fabio Liverani 5 minuta kasnije udvostrucio prednost svog tima. Do kraja prvog poluvremena, Stefano Fiore postigao je jos 2 gola. Prvo je bio strelac u 36. minutu, a zatim i u 42. minutu kada je volej udarcem sa ivice sesnaesterca poslao loptu iza nemocnog golmana Milana. Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaceg tima, a na startu drugog dela igre Karlo Anceloti, trener Milana, izveo je na teren Filipa Inzagija. Ipak, ni Pipo nije mogao da pomogne "roso-nerima" da izbegnu katastrofu. Kristijan Broki je u 58. minutu dobio crveni karton, pa su lideri Serije A do kraja duela igrali i sa igracem manje. "Nebesko plavi" su mogli i da povecaju prednost, ali je Abijati imao nekoliko dobrih intervencija do kraja duela. U finalu Milan ce igrati protiv Intera ili Juventusa. Revans se igra danas, prvi susret u Torinu zavrsen je neresenim rezultatom 2:2. FUDBAL Kup Africkih Nacija (Tunis) 12/02/04 12:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT Domacin turnira, Tunis, i Maroko igrace u subotu u finalu Kupa Africkih Nacija. Tunis je mesto u finalu osigurao posle boljeg izvodjenja penala od Nigerije. Domacini su imali inicijativu u prvom poluvremenu, ali nisu ozbiljno ugrozili gol Vensana Enjeame. Jedino je u 31. minutu gol Fransileudo Santosa ponisten zbog prekrsaja Ziada Zazirija nad defanzivcem Nigerije. Ipak, potpuno su zaustavili plejmejkera Nigerije, Dzej Dzej Okocu, pa tako ni njihovi protivnici nisu imali izglednije prilike da postignu gol. Ali, i Nigeriji je ponisten gol. Mrezu je u 35. minutu zatresao Nvankvo Kanu, ali je pomocni sudija pokazao da se igrac Arsenala nalazio u ofsajd poziciji. Pred pocetak drugog poluvremena, izvedena je prava himna Nigerije, posto su pred pocetak utakmice organizatori pustili pogresnu himnu. U 66. minutu, Karim Agi oborio je u svom kaznenom prostoru Nvankva Kanua i sudija je morao da pokaze na belu tacku. Ipak, ponistio je prvi udarac Okoce, ali je kapiten Nigerije smireno i iz drugog pokusaja savladao Alija Bumnizela. Tunis je do izjednacenja dosao posle penala. Seji Olofinjana napravio je prekrsaj nad Ziadom Zazirijem u svom sesnaestercu, a siguran se penaltika bio je Kaled Badra. Pobedi u produzetku blizi su bili "super orlovi". Ali, Osaze Odemvingi nije realizovao dve odlicne sanse za Nigeriju. On je bio i jedini igrac koji nije postigao gol u penal seriji. Domaci igraci bili su precizni svih 5 puta sa bele tacke na veliku radost navijaca na Rades stadionu u Tunisu. Kapiten Tunisa, Kaled Badra, dobio je zuti karton pa nece moci da igra u finalu. Maroko je vrlo lako pobedio Mali rezultatom 4:0. Selekcija iz severne Afrike potpuno je dominirala, a Nuredin Najbet zaustavio je Fredija Kanutea, najboljeg igraca Malija. Ekipa trenera Badu Zakija dosla je do prednosti u 13. minutu, kada je sjajan gol iz slobodnog udarca postigao Jusef Moktari. Isti igrac postigao je i drugi gol u 57. minutu posle pasa Jusefa Hadjija. Moktari je sutirao u donji desni ugao, a taj sut nije uspeo da zaustavi Mahamadu Sidibe. Posle dobro izvedenog kontra napada u 79. minutu, Hadji se i sam upisao u listu strelaca. Rezervista Nabil Baha postavio je konacan rezultat u 90. minutu. Maroku je ovo prvo finale Kupa Africkih Nacija u istoriji. KOSARKA 11/02/04 18:40 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: New Jersey Nets - Detroit Pistons 89:78 NJ: Jefferson 27, Kittles 17, Kidd 16, Martin 13, Rogers 6, Williams 5, Harris 4, Scalabrine 1, Planinic 0 Detroit: Billups 23, Hamilton 19, Wallace 13, Prince 6, Zeljko Rebraca 6 (3/4), 3 sk, 2 bl, 1 ul (12 minuta), Campbell 5, Williamson 2, Sura 2, Ham 2, Atkins 0 Miami Heat - LA Lakers 83:98 Miami: Wade 19, Jones 13, Odom 13, Allen 9, Alston 9, Grant 8, Haslem 8, Butler 4 LA: O'Neal 25, Fisher 18, Payton 17, George 17, Grant 8, Medvedenko 6, Rush 5, Fox 2, Walton 0 Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 117:124 Milwaukee: Mason 21, Kukoc 21, Redd 20, Skinner 17, Smith 10, Ford 9, Jones 8, Gadzuric 7, Thomas 4 Sacramento: Predrag Stojakovic 31 (11/12, 7/11, 2/7), 7 sk, 4 as, 3 ul, 1 bl (40 minuta), Bibby 24, Miller 21, Vlade Divac 14 (4/4, 5/6), 11 as, 3 sk (33 minuta), Christie 13, Peeler 10, Massenburg 8, Wallace 3, Songaila 0 Minnesota Wolves - LA Clippers 96:84 Minnesota: Garnett 31, Sprewell 17, Trent 15, Cassell 8, Hoiberg 7, Hassell 6, Johnson 4, Miller 4, Martin 2, Madsen 2, Ebi 0 LA: Maggette 34, Brand 12, Wilcox 10, Kaman 9, Marko Jaric 8 (2/2, 3/10, 0/2), 12 as, 4 sk, 1 ul (42 minuta), House 5, Predrag Drobnjak 4 (2/2, 1/3, 0/1), 3 sk, 1 as, 1 bl, 1 ul (14 minuta), Dooling 2, Richardson 0, Overton 0, Barnes 0 Chicago Bulls - Indiana Pacers 84:103 Chicago: Curry 23, Davis 12, Crawford 11, Williams 7, Dupree 7, Chandler 7, Fizer 6, Blount 4, Brunson 3, Hinrich 2, Robinson 2 Indiana: Artest 26, O'Neal 16, Croshere 12, Tinsley 10, Foster 7, Jones 7, Johnson 7, Miller 6, Anderson 6, Pollard 4, Bender 2 Dallas Mavs - New York Knicks 105:90 Dallas: Nowitzki 27, Finley 25, Howard 17, Walker 14, Nash 12, Jamison 6, Daniels 4, Best 0 NY: Marbury 24, Van Horn 20, Anderson 19, Harrington 11, Thomas 6, Hardaway 6, Doleac 4, Johnson 0, Williams 0, Norris 0 Phoenix Suns - Toronto Raptors 94:101 Phoenix: Stoudemire 23, Johnson 19, Voskuhl 15, Marion 14, Eisley 11, Barbosa 8, Jacobsen 2, Harvey 2, White 0 Toronto: Carter 29, Peterson 27, Marshall 25, Williams 7, Bosh 6, Palacio 3, Curry 2, Baxter 2, Murray 0, Archibald 0 Portland Blazers - Utah Jazz 81:86 Portland: Anderson 21, Miles 19, Stoudamire 18, Randolph 16, Davis 4, Patterson 3, Stepania 0, Cook 0, Woods 0 Utah: Arroyo 20, Kirilenko 20, Stevenson 12, Ostertag 8, Lopez 8, Moore 6, Bell 5, Collins 5, Williams 2, Ruffin 0, Aleksandar Pavlovic 0, 1 sk (1 minut) Seattle Sonics - Golden State Warriors 97:106 Seattle: Lewis 20, Murray 19, Potapenko 17, Allen 15, Daniels 9, Ridnour 6, Vladimir Radmanovic 6 (1/2, 1/1, 1/3), 4 sk, 4 as (22 minuta), Evans 2, Sesay 2, James 1 GS: Richardson 22, Cardinal 20, Robinson 18, Claxton 17, Dunleavy 10, Dampier 8, Cheaney 8, Johnson 3, Foyle 0 Najbolji igraci dana: 1. Kevin Garnett 47 index poena 2. Predrag Stojakovic 35 3. Morris Peterson 33 4. Dirk Nowitzki 31 5. Mike Bibby 30 TENIS 11/02/04 14:30 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT *Istegnuce leve butine sprecilo je Jelenu Jankovic da nastavi sa pobedama na WTA turniru u Parizu (585,000 $). Posle 3 pobede u kvalifikacijama, Jelena je bila prinudjena da se preda u 1. kolu glavnog zreba. Dinara Safina (Rusija) vodila je sa 6:4 i 2:0 u trenutku predaje, ali pitanje je kako bi se ovaj duel zavrsio da je Jelena igrala potpuno spremna. Ipak, Jankoviceva ce i pored ovog poraza po prvi put biti medju 70 najboljih teniserki na WTA listi, a nadajmo se da povreda nije ozbiljnije prirode. *Na celindzeru u Serburu (Francuska, 50,000 $), Janko Tipsarevic eliminisan je vec na startu. Nas najbolje plasirani teniser na ATP listi u singlu nije iskoristio ni vrlo lak zreb. Bolji od Janka bio je Zoslin Uana, dobitnik vajld-karda i jos uvek junior - 4:6, 6:4, 7:5. Tipsarevic jos uvek nije nijednom prosao prvo kolo na turnirima ove sezone i jedina srecna okolnost po njega je sto ni prosle sezone u ovo doba nije osvojio mnogo poena. Ali, zbog ocajne forme u kojoj se nalazi, nas teniser je propustio priliku za napredak na ATP listi. *U 1. kolu celindzera u Dzoplinu (Misuri, SAD, 50,000 $) porazen je i Dusan Vemic. Sebastijan de Sonak, 7. nosilac iz Francuske i 174. teniser sveta, pobedio je 7:6 (7:4), 6:0. Ocigledno je da Vemic na startu ove sezone nije u proslogodisnjoj formi kada je usao u 250 najboljih igraca na ATP listi. Steta s obzirom da na pocetku sezone Vemic ne brani mnogo poena, pa bi imao sanse za jos veci napredak na ATP listi. *Goran Ivanisevic pobedio je u 1. kolu ATP turnira u Milanu Bogdana Uliraha - 7:6 (7:2), 3:6, 7:6 (7:3). Hrvat je u svom prvom mecu u singlu posle visemesecne pauze zbog povrede odservirao cak 25 asova. FUDBAL ENGLESKA Premijer liga 11/02/04 13:10 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: Eurosport Prednost Arsenala u odnosu na Mancester junajted, posle nekompletnog 25. kola, iznosi 5 bodova. Juce su "tobdzije" pobedile na "Hajberiju" Sautempton rezultatom 2:0, ali su gosti zasluzili bar bod na ovoj utakmici. Oba gola za tim Arsena Vengera postigao je Tijeri Anri, koji je tako postigao svoj 101. gol na 160 susreta u Premijeru. Sautempton je imao inicijativu, odlicno su igrali Kevin Filips, Bret Ormerod i Grem Le So, ali nisu uspeli da stvore izgledne prilike za gol. Francuski reprezentativac je u 31. minutu doneo svom timu prednost, kada je sjajno sutirao sa leve strane i savladao Anti Niemija. Ipak, bilo je ocigledno da je Anri bio u ofsajdu, ali sudija to nije video. Ekipa Gordona Strahana, jednog od najboljih menadzera Premijer lige, ponovo je ostecena u 90. minutu. Rej Parlor je laktom oborio na zemlju Denija Higinbotama, kome je bila potrebna pomoc lekara, ali je Arsenal i pored toga nastavio akciju. Lopta je stigla do Anrija posle centarsuta sa desne strane, a on je desnom nogom jos jednom neodbranjivo sutirao za konacnih 2:0. Strahan je posle utakmice popricao sa sudijom i Parlorom, dok je Venger bio zadovoljan time sto je njegova ekipa stigla do nova 3 boda, ovog puta potpuno nezasluzeno. Lids je konacno pobedio na svom "Eland Roudu" i pobegao sa samog dna. Golom Alana Smita u 14. minutu domacin je stigao do prednosti protiv Vulverhempton Vonderersa. Viorel Ganea uspeo je da izjednaci sredinom prvog poluvremena. Dominik Mateo postigao je 2. gol za tim iz Jorksira u 41. minutu, da bi u nastavku Lids postigao jos 2 gola. Prvo je Dzejms Milner, najbolji igrac utakmice, postigao gol u 62. minutu, a Mark Viduka povecao je prednost na 4:1 u poslednjim trenucima utakmice. Sada su Vulvsi na poslednjem mestu, a obe ekipe do kraja prvenstva ocekuje velika borba za opstanak. Jos jedan kandidat za ispadanje, Lester, osvojio je bod na svom "Vokers stadionu", ali je propustio veliku priliku da stigne do sva tri. Les Ferdinand je u 15. minutu savladao Jusi Jaskelainena, golmana Boltona, i "lisice" su zasluzeno vodile. Ipak, u 32. minutu, gosti su na bizaran nacin izjednacili. Kevin Dejvis bio je strelac auto-gola, posto njegov sut ka svom golu nije uspeo da zaustavi Ian Voker. U drugih 45 minuta nijedna ekipa nije uspela da postigne pobedonosni gol u vrlo gruboj i losoj utakmici. TENIS 10/02/04 13:15 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT *Na novoj ATP listi Nenad Zimonjic nalazi se na 322. mestu. On je posle titule na celindzeru u Beogradu napredovao za cak 177 mesta. *Zimonjic ce ove nedelje igrati u dublu na ATP turniru u Milanu (375,750 $). On i Sargis Sargsjan iz Jermenije postavljeni su za 4. nosioce, a prvi protivnici srpsko-jermenskom dublu su Tomas Johanson i Johan Landsberg iz Svedske. Ukoliko se plasiraju u 2. kolo, rivali Zimonjicu i Sargsjanu bice pobednici duela izmedju Martina Dama i Radeka Stepaneka iz Ceske i Maria Ancica (Hrvatska) i Felisijana Lopeza (Spanija). Prvi nosioci, Pol Henli (Australija) i Robi Kenig (Juzna Afrika), eliminisani su vec na startu. Italijani Danijele Bracali i Djordjo Galimberti, dobitnici vajld-karda, bili su bolji - 7:6 (10:8), 6:3. *Na istom turniru, Goran Ivanisevic vratio se na teren posle velike pauze zbog povrede. U dublu je sa Andreasom Sepijem iz Italije pobedio Remona Slutera i Martina Verkerka iz Holandije - 2:6, 7:6 (7:4), 6:4. *Jelena Jankovic plasirala se u glavni zreb turnira u Parizu (585,000 $). U poslednjem kolu kvalifikacija pobedila je Arancu Paru, 8. nosioca iz Spanije - 6:2, 6:4. Danas u 1. kolu Jelena igra protiv Dinare Safine, takodje kvalifikantkinje, mladje sestre Marata Safina. KOSARKA 10/02/04 12:00 Autor: Ivan Milenkovic Izvor: zvanicni sajt Rezultati i statistika: Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 97:89 (24:14, 29:34, 25:28, 19:13) Cleveland: L.James 24 (1), Z.Ilgauskas 19, 16 sk, E.Williams 16 (1), 8 sk, C.Boozer 12, 9 sk, I.Newble 8, D.Wagner 8 (2), J.McInnis 6, 9 as, K.Ollie 4, D.Diop 0, K.Brown 0; Boston: P.Pierce 32 (1), M.Blount 13, M.James 11, R.Davis 10, J.Welsch 9 (1), M.Banks 9 (1), W.McCarty 3 (1), C.Mihm 2. Igrac utakmice: Zydrunas Ilgauskas 19 (7/8, 6/15), 16 sk, 2 ul, 1 bl (index 26) Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 102:96 (36:29, 18:21, 15:22, 33:24) Atlanta: S.Jackson 30 (2), S.Abdur-Rahim 27, 10 sk, J.Terry 14, 9 as, B.Diaw-Riffiod 10 (1), T.Ratliff 8, 10 sk, D.Glover 6, N.Mohammed 5, 10 sk, D.Dickau 2, C.Crawford 0; Dallas: M.Finley 24 (4), 9 sk, D.Nowitzki 23, 10 sk, S.Nash 14, 11 as, A.Walker 14 (1), 12 sk, J.Howard 9, A.Jamison 4, S.Bradley 4, T.Best 2, S.Williams 2, D.Fortson 0. Igrac utakmice: Stephen Jackson 30 (8/10, 8/12, 2/6), 4 ul, 3 sk, 3 as, 1 bl (index 26) Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 86:83 (25:23, 24:26, 21:19, 16:15) Denver: A.Miller 20, C.Anthony 20 (1), 11 sk, Nene 14, 11 sk, V.Lenard 10, R.White 7 (1), E.Boykins 7 (1), C.Andersen 4, F.Elson 2, J.Barry 2; Memphis: S.Battier 13, P.Gasol 12, J.Williams 11 (2), B.Outlaw 10, M.Miller 9 (1), L.Wright 8, S.Swift 7, D.Jones 5, J.Posey 4, 8 sk, E.Watson 4, B.Wells 0. Igrac utakmice: Andre Miller 20 (2/3, 9/15), 6 sk, 5 as, 3 ul, 1 bl (index 24) Houston Rockets - San Antonio Spurs 82:85 (22:16, 16:19, 25:17, 22:30) Houston: Y.Ming 25, S.Francis 18 (1), 11 sk, C.Mobley 12 (2), J.Jackson 11, 9 sk, M.Taylor 10, K.Cato 2, C.Weatherspoon 2, M.Jackson 2, S.Padgett 0, A.Griffin 0; SA: T.Duncan 28, 10 sk, M.Ginobili 13, R.Horry 13 (3), R.Nesterovic 10, T.Parker 7 (1), 9 as, H.Turkoglu 7 (1), B.Bowen 4, C.Ward 3 (1). Igrac utakmice: Tim Duncan 28 (8/11, 10/23), 10 sk, 4 bl, 3 as, 2 ul (index 27) Najbolji igraci dana: 1. Yao Ming 28 index poena 2. Tim Duncan 27 3. Zydrunas Ilgauskas 26 3. Shareef Abdur-Rahim 26 3. Stephen Jackson 26