VESTI REZULTATI GENERALNI PLASMAN KALENDAR TIMOVI/VOZACI

FORMULA 1

07/03/04 12:15
Autor: Ivan Milenkovic Izvor: YU SPORT

Sestostruki svetski sampion, Mihael Sumaher, pobedio je na prvoj trci sezone u Melburnu. Na Velikoj Nagradi Australije, na stazi Albert Park, prvi vozac Ferarija vodio je od starta do cilja i ubedljivo osvojio prvo mesto. Rubens Baricelo, njegov klupski kolega, bio je drugi. Trka je podsetila na 2002. godinu kada je Skuderija potpuno dominirala. Prvi put od trke u Japanu iste godine italijanski gigant ostvario je dvostruku pobedu. Iskusni Nemac stigao je i do 71. pobede u karijeri. Uzbudjenja nije bilo ni u borbi za preostalo mesto na podijumu. Fernando Alonso, vozac Renoa, na startu se probio na trecu poziciju i tu je ostao do kraja trke. Ralf Sumaher i Huan Pablo Montoja, aduti Vilijamsa, nisu mogli bolje od cetvrtog odnosno petog mesta. Kolumbijac je posle greske na startu pao na sedmo mesto, ali je do kraja uspeo da se plasira iza Ralfa. Dobro je vozio i Dzenson Baton, koji je na kraju bio sesti. Dugo je vozac BAR-a cuvao cetvrto mesto, ali je posle odlaska u boks pao na petu poziciju, kasnije je Engleza prestigao i Montoja. Jarno Truli je uz mnogo problema zauzeo sedmo mesto. Najvece razocaranje prve trke u sezoni je los ucinak Meklarena. Dejvid Kultard zaostao je ceo krug za pobednikom, ali je osvojio bod za plasman na osmo mesto. Kimi Rajkonen morao je da odustane u 10. krugu zbog problema sa motorom. U trenutku odustajanja Finac je bio na tek 12. mestu.

Novi bolid Ferarija, F2004, bio je dominantan ovog vikenda. Takodje, uslovi na stazi mnogo vise su odgovarali timovima koji koriste pneumatike Bridzston, kao sto je Ferari. Ostali timovi imace mnogo posla do sledece trke u Maleziji, na stazi Sepang, koja je na programu za dve nedelje.