YU SPORT

RUKOMET

VESTI DOMACA LIGA LIGA SAMPIONA OSTALI EVRO KUPOVI REPREZENTACIJE OSTALA TAKMICENJA

DIN - Kikinda 30:24 (17:12)
Nislijke su lagano, bez prevelikog napora pobedile proslogodisnjeg drugoligasa iz Kikinde koji je napravio blagu senzaciju i samim plasmanom na zavrsni turnir.

Buducnost - Knjaz Milos 28:25 (15:11)
Teze nego sto se ocekivalo Podgoricanke su pobedile ambiciozne Arandjelovcanke kojima je za plasman u finale ipak bilo potrebno nesto vise od motiva i zelje za pobedom nad renomiranim protivnikom.

Finale:

DIN - Buducnost 27:26 (18:12)

Stidljivo su najavljivale, potajno prizeljkivale i na kraju ispunile niski san! Rukometasice DIN-a ostvarile su istorijski uspeh osvajanjem prvog klupskog trofeja posto su u finalnom mecu savladale velikog rivala iz Podgorice rezultatom 27:26. Buducnost je u odlucujuci susret usla sa desetkovanim sastavom (nedostajale su Zlata Paplacko, Maja Savic, Dragica Milickovic, Maja Bulatovic, Tatjana Jerominok, Izabela Puhac), ali to ne bi trebalo da umanji pobedu Nislijki jer su i one nastupile bez Ljilje Knezevic. Sam pocetak susreta doneo je neocekivano slabo izdanje Buducnosti i kako je vreme odmicalo tako je i DIN povecavao svoju prednost igrajuci na krilima ruskog tandema Kalicenko - Andrusenko, do konacnih plus sest posle 30 minuta igre. U drugom poluvremenu sampionke iz Podgorice zaigrale su bolje, Nislijke se malo opustile sto je postepeno rezultiralo smanjenjem njihovog vodjstva da bi mini serijom Sneze Damjanac spalo na samo plus dva u 50-om minutu (24:22). Blaga neizvesnost je nastavljena i posle tajm auta trenera Jovanovica, da bi cetiri minuta kasnije Buducnost dosla na samo korak do izjednacenja 25:24. Tada je u jednom od najvaznijih napada domacih, krilo Jovana Bartosic iz teske pozicije postigla gol za 26:24 cetiri minuta pre kraja. Do poslednjeg sudijskog zvizduka Buducnost je imala cak i priliku za izjednacenje koju nije iskoristila, da bi najbolji pojedinac finala, Ana Andrusenko pogotkom sa krila otklonila sve dileme oko novog osvajaca nacionalnog Kupa. Treba istaci da su Nislijke do pobede dosle zahvaljujuci kolektivnoj igri sto nije bila karakteristika tima iz Podgorice koji najvecim delom susreta nije licio na ekipu koja u domacim takmicenjima godinama nije znala za poraz!

DIN: Jovanovic (8 odbrana), Savkovic (7 odbrana), Bojic 2, Micic 1, Djokic 1, Lakovic 2,  Andrusenko 6, Kalicenko 5, Mladenovic 2, Bartosic 3, Campa 2, Bojadzijeva 1, Misula 1, Selmanovic 1.
Buducnost: Rakocevic (7 odbrana), Morozeva (7 odbrana), Kolakovic 3, Volkova, Damjanac 8, Marzec 2, Vlahovic, Mugosa 1, Djurovic 3, Vamos 6, Dragutinovic 1.

**********

Super liga SCG (01/03/04)
Autor: Zika Bogdanovic

U prvom kolu rukometne Super lige postignuti su sledeci rezultati:

PARTIZAN - VOJVODINA 28:28 (15:14)
Stojanovic 9 - Drenovac 9

CRVENA ZVEZDA - ZELEZNICAR JUGOPETROL 38:23 (18:11)

Autor:

DIN se na Cairu, pred svojom publikom, oprostio porazom od Lige sampiona. Bolje od Nislijki u poslednjem kolu bile su rukometasice Hipa iz Beca rezultatom 30:28, iako je na poluvremenu bilo dva razlike za domaci tim. Jos jednom igracice DIN-a nisu imale koncentracije, mozda ni kvaliteta da odrze isti ritam citavim tokom susreta, sto im se i ovog puta osvetilo. Tako je stavljena tacka na ovosezonski nastup Nislijki u evropskim takmicenjima za sta objektivno i nisu bile najspremnije. Jedina igracica koja je konstantno pruzala partije na evropskom nivou je Ljilja Knezevic, a sa 59 golova u sest utakmica najbolji je strelac Lige sampiona.
Buducnost je u poslednjem kolu porazena na gostovanju u Ljubljani aktuelnom prvaku Evrope, ekipi Krima rezultatom 35:25, ali su Podgoricanke jos ranije obezbedile plasman u cetvrtfinale. Protivnik za ulazak u polufinale je stari znanac, madjarski Dunafer. Prva utakmica na programu je 14. marta u Podgorici, dok je revans nedelju dana kasnije.
Ostali parovi su: Lada Toljati - Krim; FTC Budapest - Slagels; Kometal - Larvik.

Super liga (zene) (24/02/04)
Autor:

Rezultati cetvrtog kola Super lige za rukometasice:
Medicinar - Bambi Mladi radnik 32:26
Jos jedna blistava partija Ane Radovic (13 golova), uz podrsku Jelene Popovic (11 golova) bila je dovoljna za pobedu protiv iskusnih Pozarevljanki i nove bodove Sapcanki.
Napredak - DIN 27:39
Krusevljanke su pretrpele ocekivan poraz protiv Nislijki, a gosce su slavile najvise zahvaljujuci Ani Andrusenko (11 golova) i Ljilji Knezevic koja je svom nekadasnjem klubu dala 10 golova.
Radnicki Jugopetrol - Kikinda 25:24
Pobednik na Banjici resen je u poslednjim trenucima utakmice, a sreca je bila na strani domacina u cijim redovima je i najbolji pojedinac, Svetlana Ognjenovic sa 11 golova.

Finale Kupa SCG (23/02/04)

Crvena Zvezda - Partizan 33:30 (15:17)

Crvena Zvezda je osvojila prvi trofej posle osam godina posta! Finale Kupa opravdalo je ocekivanja i po svojoj borbenosti podsetilo na one "srecne" 90-e kada se za utakmice vecitih rivala trazila karta vise na Banjici i Pioniru. Crveno-beli slave i to je mozda najpravedniji ishod ova dva takmicarska dana u Lazarevcu, jer se stekao utisak da je Zvezda najvise zelela trofej.
Pocelo je veoma agresivno sa obe strane. Odbrane koje su pre utakmice apostrofirane kao "odlucujuce" nisu bile tako cvrste i golovi su padali iz minuta u minut. Mrezu Darka Stanica, golmana Crvene Zvezde i junaka Kupa punio je Vladica Stojanovic, bivsi igrac crveno-belih, momak ciji je repertoar finti i suteva fantastican. Sa druge strane, kontranapadima u kojima se sjajno snalazio Ivan Nikcevic, levo krilo crveno-belih, koji je odrzavao svoj tim u zivotu. Partizan je zaigrao cvrsto u odbrani, a momci iz Ljutice Bogdana su sredinom prvog dela igre imali svoj sou pogadjanja precki i stativa, tako da se razlika polako povecava u korist vecitog rivala. Sa 7:8 u 15. minutu doslo je do 11:8 u 18. minutu, kada Jovica Cvetkovic trazi tajm-aut. Ipak, golgeterska serija Miodraga Vujadinovica i odlicne asistencije Vladice Stojanovica se nastavljaju tako da u 22. minutu na semaforu pise 14:9. Tada dolazi do povrede Ivana Stankovica, desnog beka crno-belih, a i Stojanovic dobija jedan nezgodan udarac, tako da je ostrica napada crno-belih otupela, sto koriste crveno-beli i na odmor odlaze sa -2.
Drugo poluvreme, zamena uloga na terenu i fantasticna Crvena Zvezda u svim segmentima igre. Videlo se odmah da su igraci Zvezde zeleli da ostave srce na parketu. Jaka 6:0 odbrana na ivici iskljucenja razbila je tanak fond bekova kojima je raspolagao Branko Strbac, sef struke Partizana. Stankovic je na klupi, a menja ga Uros Elezovic koji nije dovoljno spreman za najjace utakmice. Stojanovic je umoran, tako da ceo teret pada na ledja Miodraga Vujadinovica koji u drugom delu promasuje dva penala i biva dekoncentrisan. Na golu Zvezde je fantasticni Darko Stanic koji je odbranio tri penala, uhvatio jednu "zivu" Vujadinovicu i zaustavio jos mnogo suteva sa krilnih pozicija. Bekovi Crvene Zvezde ulaze u seriju. Vuckovic, Adzic, pa cak i Djukic, lako postizu golove. Rezultat je 28:23 u 53. minutu, 31:28 u 58. minutu, sto je nedostizno i za mnogo svezije i fizicki spremnije ekipe nego sto je to sinoc bio aktuelni sampion.

CRVENA ZVEZDA: Stanic, Nikcevic 9, Vuckovic 6, Adzic 6, Kojic 6, Stojkovic 3, Manojlovic 1, Djukic 1
PARTIZAN: Blazevic, Vujadinovic 8, Sudzum 7, Stojanovic 6, Stankovic 4, Tomic 3, Skoko 1, Zujovic 1

Kup SCG
(22/02/04)

U mecevima polufinala Kupa postignuti su sledeci rezultati:

CRVENA ZVEZDA - LOVCEN 22:20 (9:9)

Crvena Zvezda je uspela da savlada nezgodne Cetinjane i posle nekoliko godina dodje do sanse za osvajanje jednog trofeja. Euforija koja prati crveno-bele zadnjih meseci od dolaska nove Uprave svoju kulminaciju je dozivela u Lazarevcu gde je mec pratilo preko 2000 "Delija" iz Lazarevca, Beograda i Valjeva. U takvoj atmosferi sve osim pobede bi bilo iznenadjenje. Ipak u rukometnim krugovima je poznato da momci sa Cetinja nemaju kompleks "domacih navijaca", stoga se borba vodila do poslednjeg minuta kada Vujovicev sut brani najbolji akter meca, Darko Stanic. Pored navijaca crveno-beli su malu podrsku imali i od sudijskog para Velickovic- Djuricic, ali to ne dovodi trijumf Crvene Zvezde u pitanje.

PARTIZAN - FIDELINKA 27:23 (11:11)

Teska utakmica u kojoj gosti iz Subotice nisu predstavljali "topovsku hranu" za aktuelnog sampiona. Pocetno vodjstvo od 4:0 crno-beli nisu uspeli da odrze tako da je ceo mec protekao u rezultatskoj klackalici. Suboticani su kao sto se i najavljivalo, dosli da pobede i u tome im je falilo malo vise koncentracije u zavrsnici. Partizan je pobedio najvise zahvaljujuci odlicnom Miloradu Vujadinovicu i Ivanu Stankovicu koji su postigli po sest pogodaka.

Finale se igra danas u 20 casova. Direktan prenos je obezbedjen na RTS 2.

Finale Kupa SCG
(20/02/04)

Posle kvalifikacionih turnira u zavrsnicu Kupa SCG plasirali su se Crvena Zvezda, Partizan, Lovcen i Fidelinka (Bajmok). Zavrsni turnir bice odigran u Lazarevcu, koji je dobio podrsku iz rukometnog saveza ispred Cetinja. Polufinalni mecevi se igraju u subotu (u 18 i 20 casova), a finale je zakazano za nedelju u 17:30 casova uz direktan prenos na RTS 2.

Parovi polufinala:
CRVENA ZVEZDA - LOVCEN
PARTIZAN - RADNICKI FIDELINKA

Liga sampiona (zene)
(18/02/04)
Autor:

Rukometasice DIN-a ni u petom kolu Lige sampiona, na gostovanju u Danskoj nisu uspele da osete ukus pobede. Bilo je iluzorno i ocekivati nesto vise od poraza protiv, u ovom trenutku verovatno najboljeg tima u Evropi, pa je rezultat na kraju glasio 31:25 u korist Slagelsa. Najbolji pojedinac susreta je Bojana Petrovic koja je svoj bivsi klub "castila" sa 10 golova, dok je u redovima Nislijki po obicaju najbolja bila Ljilja Knezevic sa 6 pogodaka.
Cast naseg rukometa u duelima sa Dankinjama spasila je Buducnost u Podgorici jer je ubedljivo savladala Ikast i tako definitivno potvrdila plasman medju osam najboljih. U redovima gosci nastupile su nase reprezentativke Ana Vojcic, Sanja Jovovic (povredila se krajem prvog poluvremena) i Ana Batinic, medjutim to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz protiv raspolozenih domacina rezultatom 31:19. U punoj dvorani "Moraca" Buducnost je u potpunosti nadigrala Ikast, a najvece zasluge za to idu na racun Maje Savic sa 7 i Izabele Puhac sa 8 golova.

Super liga (zene) (18/02/04)
Autor:

Odigrano je i nekompletno trece kolo Super lige, a postignuti su sledeci rezultati:
Knjaz Milos-Radnicki Jugopetrol 33:29
Arandjelovcanke su zabelezile jos jednu pobedu u duelu sa problemima rastrzanim Beogradjankama koje jos uvek igraju pod suspenzijom zbog losih finansija i neplacenih dugova.
Napredak-Medicinar 27:29
Sapcanke su mozda iznenadile Krusevljanke i uzele vazne bodove na teskom gostovanju, a glavni "krivac" je Ana Radovic koja je sa 11 golova bila neresiva enigma za domacine.
Kikinda-Bambi Mladi radnik 22:20
Iznenadjenje Super lige je svakako mladi sastav iz Kikinde, inace proslogodisnji drugoligas koji je tesko, ali ipak zasluzeno pobedio tim iz Pozarevca.

Liga sampiona (zene) (11/02/04)
Autor:

DIN je u prethodnim kolima zabelezio sve poraze, ali i sam ulazak medju 16 najboljih timova Evrope je najveci uspeh u klupskoj istoriji. Nas drugi predstavnik, Buducnost iz Podgorice je skoro sasvim siguran cetvrtfinalista, a godinama unazad Podgoricanke su redovan ucesnik polufinala. Ove sezone su ponovo krenule u osvajanje Lige Sampiona, a glavni konkurenti su proslogodisnji osvajac, slovenacki Krim, i danski Slagels predvodjen razigranom Bojanom Petrovic. Zanimljiv je podatak da su na prva tri mesta liste strelaca u predhodna cetiri kola upravo nase igracice: 1. Ljilja Knezevic (DIN) sa 43 pogotka 2.Bojana Petrovic (Slagels) sa 37 3. Sladjana Dronic (Hipo) sa 36 postignutih golova.

Super liga (zene) (11/02/04)
Autor:

U odlozenom derbiju drugog kola Super lige za rukometasice izmedju Radnickog Jugopetrola iz Beograda i DIN-a iz Nisa slavio je gostujuci tim rezultatom 24:30. Na samom pocetku susreta, domace igracice su iskoristile zbunjenost u redovima gosci i napravile seriju od 4:0. To je, kasnije se ispostavilo, najvece i ujedno jedino vodjstvo Radnickog jer je DIN vec u 12. minutu izjednacio na 5:5, a od tog trenutka uspostavio svoju igru zasnovanu na brzim bekovima Andrusenko i Kalicenko. Na poluvreme se otislo rezultatom 9:15, a tu prednost gosce nisu ispustale sve do kraja susreta i pored toga sto je u nastavku Radnicki zaigrao bolje, pre svega zahvaljujuci svojim golmanima koji su zaustavili brojne suteve u okvir gola. Uzdanice Nislijki, Ljilja Knezevic i Branka Jovanovic nisu ni ulazile u igru, jer ih za par dana ocekuje susret predposlednjeg kola takmicenja po grupama u Ligi Sampiona, a protivnik je danski Slagels.